Aktualności

Dlaczego i jak testować się na HIV – webinar

31 maja 2020 roku na fanpage’u Towarzystwa Rozwoju Rodziny odbył się webinar na temat testowania się w kierunku HIV. Webinar online przeprowadziła dr Agnieszka Walendzik-Ostrowska.

dr Agnieszka Walendzik-Ostrowska

Pedagożka, absolwentka Podyplomowych Studiów Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowych Studiów „Seksuologia Kliniczna. Opiniowanie, Edukacja, Terapia” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje we Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach Uzyskała certyfikat trenera edukatorów seksualnych w Towarzystwie Rozwoju Rodziny, a w Krajowym Centrum ds. AIDS certyfikaty edukatora w zakresie psychospołecznych aspektów epidemii HIV/AIDS oraz doradcy poradnictwa okołotestowego w zakresie HIV.

W 2003 roku otrzymała nagrodę „Czerwonej Kokardki”, przyznawaną osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy jakości życia osób żyjących z HIV, chorych na AIDS, bądź też wniosły istotny wkład w działania profilaktyczne w dziedzinie HIV i AIDS w Polsce.

Jest współautorką jedynego w Polsce podręcznika do profilaktyki HIV pt. „Pozytywne życie. O profilaktyce HIV dla edukatorów”, Pracuje w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym w Krakowie, jest także superwizorką zespołu doradców.